Science Interval Project: We Can Teach and Learn Physics During the Leisure

Abstrakt

The break between classes, still seen as an unproductive interval of time, in recent years, has been a cause of worry to the school community. The Science Interval Project aims to combine the science education with leisure time during the interval school, attracting the students for a time of learning and discovery. Specifically, the project aims to provoke and inspire the student to discover, build and give new meaning to knowledge and present to the school community the work developed in the classroom by the teacher and his students.
https://doi.org/10.14712/18047106.736
PDF (English)

Reference

Moreira, M. A. & Masini, S.F.E. (2001). Meaningful learning: The theory of David

Ausubel. São Paulo: Centauro.

Neuenfeld, D. J. (2003). School break: What happens far from the teachers’ eyes?

Maringá, 14(1), 37–45. Available at

http://periodicos.uem.br/ojs/index.php/RevEducFis/article/viewFile/3479/2512

Teixeira, M. S.A. & Vital, M. L. S. (2003). Experimental activities in physics teaching:

Different approaches, different purposes. Brazilian Journal of Physics Teaching, 25(2).

Autoři, kteří publikují v tomto časopise, souhlasí s následujícími body:
  1. Autoři si ponechávají copyright a garantují časopisu právo prvního publikování, přitom je práce zároveň licencována pod Creative Commons Attribution licencí, která umožňuje ostatním sdílet tuto práci s tím, že přiznají jejího autora a první publikování v tomto časopisu.
  2. Autoři mohou vstupovat do dalších samostatných smluvních dohod pro neexkluzivní šíření práce ve verzi, ve které byla publikována v časopise (například publikovat ji v knize), avšak s tím, že přiznají její první publikování v tomto časopisu.
  3. Autorům je dovoleno a doporučováno, aby zpřístupnili svou práci online (například na svých webových stránkách) před a v průběhu redakčního řízení jejich příspěvku, protože takový postup může vést k produktivním výměnám názorů a také dřívější a vyšší citovanosti publikované práce (Viz Efekt otevřeného přístupu).